Blog

Jak poprawić estetykę zębów?

By móc odsłaniać w uśmiechu zęby, przede wszystkim muszą one być zdrowe. Często wstydzimy się odsłaniać nasze zęby w uśmiechu, choć są wyleczone i bez ubytków. Winę za to ponoszą różne mankamenty, takie jak przebarwienia na zębach, zmieniony kształt zębów, diastema między zębami czy luki zębowe. We wszystkich tych przypadkach pomóc nam może stomatolog.

 

Dlaczego warto poprawić wygląd zębów?

Zęby są elementem naszej twarzy, który jest bardzo ważny. Wystarczy spojrzeć na promienne uśmiechy gwiazd telewizji. Coraz częściej chcemy, aby nasz uśmiech wyglądał idealnie. Ładny wygląd zębów odejmuje nam lat i pozwala na postrzeganie nas jako osób pogodnych. Nic bardziej nie psuje pierwszego wrażenia niż zaniedbane zęby. Dzięki postępowi w dziedzinie stomatologii możemy skorzystać z różnorodnych metod na poprawę wyglądu zębów.

 

Wybielanie zębów

Jedną z najpopularniejszych metod stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Skorzystać można zarówno z wybielania zębów lampą Beyond, jak i z wybielania zębów metodą nakładkową. Stomatolog najlepiej doradzi, jaka metoda będzie odpowiednia dla naszych zębów. Bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym można przeprowadzić, kiedy wszystkie zęby są wyleczone. Sam zabieg jest krótki i bezbolesny. Nakładki do wybielania zębów z kolei wymagają systematyczności działania, aby uzyskać prawidłową skuteczność.

 

Rozwiązania protetyczne i implantologiczne

Innym sposobem na poprawę estetyki zębów jest skorzystanie z osiągnięć protetycznych  i implantologicznych. Licówki na zęby, implanty zębowe, koronki na zęby czy nowoczesne protezy zębowe to rozwiązania, które nie tylko pozwalają na odbudowę braków zębowych, lecz także umożliwiają poprawę estetyki naszego uśmiechu.