Blog

Wpływ oleju kokosowego na zęby

 

Olej kokosowy na dobre zagościł w naszych kuchniach jako zamiennik dla różnego rodzaju innych tłuszczy. Czy jednak olej kokosowy może rozgościć się także w naszej łazience jako zamiennik pasty do zębów?

Zalety oleju kokosowego

Olej kokosowy ma białą, bezzapachową konsystencję. Zwykle używany jest w gotowaniu, jednak istnieje duża grupa zwolenników oleju kokosowego, używanego jako pasta do zębów. Badania pokazują, że mycie zębów przy użyciu oleju kokosowego jest skutecznym sposobem na naturalne wybielenie zębów. Ponadto kwasy: laurynowy i kapronowy, mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu bakterie bytujące w jamie ustnej mają utrudnione działanie.

Bezpieczny zamiennik pasty

Dużym plusem oleju kokosowego stosowanego jako zamiennik pasty do zębów jest jego bezpieczeństwo. Może on być bezpiecznie stosowany u osób w różnym wieku, a także u kobiet w ciąży i u dzieci. Nie zawiera on fluoru, ani substancji powodujących pienienie się, więc mamy pewność, że produkt, którego używamy jest w stu procentach naturalny.

Korzystnie wpływa na zęby i dziąsła

Olej kokosowy ma korzystny wpływ nie tylko na zęby, lecz także i na dziąsła. Polecany jest osobom, które cierpią na paradontozę i choroby przyzębia, a także tym, którym często krwawią dziąsła po szczotkowaniu. Wiele osób zauważa poprawę stanu dziąseł po regularnym stosowaniu oleju kokosowego do mycia zębów.