Blog

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Wiele osób chciałoby mieć piękne i białe zęby. Choć podstawą osiągnięcia takiego efektu jest systematyczna ich pielęgnacja, to jednak warto pomyśleć o zabiegu wybielania zębów.

Kto może wybielać zęby?

Istnieje wiele metod wybielania zębów, począwszy od specjalnych past do zębów poprzez specjalne nakładki, aż po wybielanie w gabinecie dentystycznym. Wybór najlepszej metody zależy od tego, jaki kolor mają nasze naturalne zęby oraz od ich kondycji. Zastosowanie nieprawidłowej metody wybielania może zaszkodzić naszym zębom, dlatego najlepiej robić to pod okiem stomatologa. W przypadku niewielkich przebarwień wygląd naszych zębów może poprawić wybielająca pasta.

Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Przed wybielaniem zębów w gabinecie dentystycznym należy zadbać o wyleczenie wszystkich ubytków. Sam zabieg wybielania zostanie przeprowadzony na jednej wizycie, jednak należy pamiętać o zachowaniu białej diety przez tydzień po zabiegu. Biała dieta polega na unikaniu napojów i potraw barwiących zęby, takich jak buraczki, owoce jagodowe, czerwone wino, kawa, herbata czy produkty zawierające barwniki. Osoby palące papierosy powinny ograniczyć palenie, ponieważ nikotyna również odpowiada za tworzenie się przebarwień na zębach.

Czy warto wybielać zęby?

Zabieg wybielania zębów poprawia ich wygląd, a jednocześnie ich nie osłabia, jeżeli zostanie prawidłowo przeprowadzony. Jeżeli jednak przebarwienia są trwałe i dotykają środka zęba, wówczas wybielanie może nie przynieść pożądanego efektu. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem będą na przykład licówki.