Blog

Piękny uśmiech dzięki licówkom

Wiele osób chciałoby się uśmiechnąć szeroko, jednak wygląd ich zębów nie pozwala im na to. Czasami osoby, które mają zdrowe i zadbane zęby borykają się jednak z problemem ich brzydkiego wyglądu. W takich sytuacjach rozwiązaniem może być zastosowanie licówek.

Czym są licówki?

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na przednie, czyli licowe powierzchnie zębów. Dzięki licówkom możemy poprawić wygląd zębów uszczerbionych, skorygować diastemę między zębami czy zakryć trwałe przebarwienia na zębach. Założenie licówek możliwe jest prawie u każdego. Przeciwwskazaniem do założenia licówek są wady zgryzu, bruksizm i inne parafunkcje, takie jak na przykład gryzienie długopisu.

Jak przebiega proces zakładania licówek?

Na wstępnej wizycie dentysta przeprowadza z pacjentem wywiad odnośnie oczekiwań dotyczących przyszłego wyglądu zębów, a także sprawdza stan uzębienia. Przed założeniem licówek wszystkie ubytki muszą być wyleczone. Jeżeli stomatolog korzysta z metody digital smile design, wówczas wykonuje zdjęcia i filmiki zębów. Następnie pacjentowi przedstawiana jest wizualizacja jego uśmiechu po założeniu licówek. Po akceptacji projektu, dentysta lekko zeszlifuje zęby i założy tymczasowo licówki kompozytowe. Na kolejnej wizycie zakładane są licówki porcelanowe. Warto pamiętać o tym, że licówki mogą ulec zniszczeniu, dlatego z ostrożnością należy podchodzić do gryzienia twardych potraw.