Blog

Jaka szczoteczka jest najlepsza do mycia zębów?

Szczotka i pasta to dwa podstawowe sprzęty do higieny jamy ustnej, jakie powinny się znaleźć na łazienkowej półce. Jednak czy wybór odpowiedniej szczoteczki ma jakieś znaczenie? Jak najbardziej!

Szczoteczka manualna

Szczoteczki manualne napędzane są energią naszego ciała. Włosie szczoteczek ma różną twardość, zaś główka szczoteczki może mieć różną wielkość. Wybierając szczoteczkę manualną, warto wybrać szczoteczkę miękką, która nie podrażni dziąseł. Szczoteczka manualna wymaga nauczenia się prawidłowej techniki szczotkowania zębów. Zaletą szczoteczki manualnej jest fakt, że jest tania i łatwo dostępna – znajdziemy ją w hipermarketach, drogeriach czy aptekach.

Szczoteczka elektryczna

Szczoteczki elektryczne napędzane są energią z baterii lub zasilacza. Ich zaletą jest mała główka, która może dotrzeć nawet do miejsc trudnodostępnych oraz dokładność. Dzięki szybkim ruchom obrotowym czyści zęby dokładnie i skutecznie. Szczoteczka elektryczna wiąże się jednorazowo z większym wydatkiem, jednak cena nie jest zaporowa – warto polować na promocję, która często pojawiają się w sklepach.

Szczoteczka soniczna

Szczoteczki soniczne to udoskonalone szczoteczki elektryczne, jednak o innych charakterze ruchu, Poruszają się one ruchem wymiatającym i pulsującym. Szczoteczki soniczne są skuteczne, ale jednocześnie bardzo łagodne dla dziąseł. Myją dokładnie, nawet w miejscach trudnodostępnych.