Blog

Jak dbać o zęby, by były piękne?

Badania pokazują, że Polacy częściej chodzą do dentysty, lecz także częściej zapominają, jak ważna jest codzienna pielęgnacja jamy ustnej. Czy wiesz, jak pielęgnować zęby, aby były one zdrowe?

  1. Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie

Zęby powinno się myć po każdym posiłku, jednak czasami jest to niemożliwe. Należy więc pamiętać o porannym i wieczornym myciu zębów. Najlepsza do mycia zębów jest miękka szczoteczka, która powinna być wymieniana co dwa miesiące, a nawet wcześniej, jeżeli tylko zauważymy ślady jej zużycia.

  1. Pamiętaj o nitkowaniu zębów

Wiele osób poprzestaje na szczotkowaniu zębów, tymczasem równie ważne jest nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Dzięki temu usuwa się zanieczyszczenia z miejsc, do których szczoteczka nie dosięga. Prawidłowa technika nitkowania nie jest łatwa, jednak można jej się nauczyć. Jeżeli nie wiesz, jak to się robi, to zerknij na youtube bądź poproś swojego dentystę o instruktaż.

  1. Płukanie jamy ustnej

Bakterie powodujące próchnicę bytują nie tylko na zębach, lecz także na dziąsłach czy języku. Ostatnim etapem dbania o czyste zęby powinno być płukanie jamy ustnej specjalnym płynem. Dzięki temu usuwa się pozostałości bakterii i zanieczyszczeń.

  1. Skaling i piaskowanie

W czasie kontrolnej wizyty u dentysty – co pół roku – skorzystaj ze skalingu i piaskowania. Zabiegi te usuwają zalegający kamień nazębny oraz powierzchowne przebarwienia, dzięki czemu zęby są lśniące i białe, a bakterie mają utrudnione zadanie.

  1. Korzystaj z usług dentysty

Do dentysty wybieraj się regularnie co pół roku, nie zaś wtedy, gdy coś się dzieje. Szybkie wykrycie próchnicy jest ważne, ponieważ ubytek zostanie wyczyszczony i zaplombowany. Korzystaj z innych zabiegów, które poprawią wygląd i zdrowie twoich zębów.