Blog

Biały uśmiech na wiosnę

Zbliżająca się wiosna to dobry moment na wybielanie zębów. Dzięki temu będziemy mogli powitać wiosenne słońce pięknym uśmiechem.

O czym pamiętać przy wybielaniu zębów?

Zęby można wybielić na różne sposoby. Jeżeli masz niewielkie przebarwienia, to sięgnij po wybielające pasty do zębów. Dzięki ich zastosowaniu możesz poprawić wygląd zębów. Możesz także sięgnąć po preparaty wybielające dostępne w aptekach lub drogeriach. Wybielanie zębów możesz przeprowadzić także w gabinecie dentystycznym, zwłaszcza wtedy, jeżeli twoje zęby są mocno przebarwione.

Zadbaj o zdrowie zębów przed wybielaniem

Przed wybielaniem zębów należy zadbać o zdrowie zębów. Najpierw wylecz wszystkie ubytki, a następnie poproś stomatologa o wykonanie skalingu i piaskowania zębów, aby oczyścić je z kamienia nazębnego. Dzięki temu proces wybielania zębów będzie skuteczniejszy.

Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Istnieją różne metody wybielania zębów – od zastosowania specjalnych nakładek wybielających po wybielanie specjalną lampą. Stomatolog każdorazowo ocenia stan zębów pacjenta i zaleca najlepszą metodę wybielania. Aby wybielanie było skuteczne i miało długotrwały efekt, należy pamiętać o zachowaniu białej diety po szczotkowaniu zębów. Przez tydzień po wybielaniu należy unikać kawy, czarnej herbaty oraz potraw barwiących zęby, takich jak buraczki czy jagody. Palacze powinni również powstrzymać się od palenia papierosów. W zachowaniu białych zębów pomoże również odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej.