Blog

Znieczulenie komputerowe

Większość zabiegów w obrębie zębów nie obejdzie się bez znieczulenia. Wybierając stomatologa, warto zdecydować się na gabinet stomatologiczny, który oferuje znieczulenie komputerowe.

Dlaczego warto skorzystać ze znieczulenia komputerowego?

Badania pokazują, że podawanie znieczulenia strzykawką jest nieprzewidywalne i może nieść zagrożenie dla pacjenta. Ponadto pomimo swojej znoszącej ból roli, samo podanie tradycyjnego znieczulenia jest nieprzyjemne dla pacjenta. Znieczulenie komputerowe jest precyzyjniejsze niż znieczulenie tradycyjne.

Jak przebiega znieczulenie komputerowe?

Znieczulenie komputerowe podawane jest przez specjalny system. Środki znieczulające dzięki komputerowi podawane są z odpowiednią prędkością i właściwym ciśnieniem pod kontrolą mikroprocesorowego układu kontrolnego. Przed wkłuciem w miejsce wkłucia podawana jest kropla środka znieczulającego dzięki czemu sam moment wkłucia jest dla pacjenta niebolesny. Odczuwalnie zwiększa to komfort pacjenta w czasie wielu zabiegów, wymagających znieczulenia.

Zabiegi wykonywane w znieczuleniu

Znieczulenie dla wielu pacjentów jest jedynym sposobem na wyleczenie zębów, ponieważ strach przed bólem może ich paraliżować. W przypadku silnej dentofobii samo znieczulenie może okazać się niewystarczające – stomatolog w uzgodnieniu z pacjentem może zadecydować o zastosowaniu sedacji wziewnej, która pozwala na odprężenie się i łatwiejsze zniesienie zabiegu.