dr n. med. Andreas Hatlapa

Andreas Hatlapa

dr n. med. Andreas Hatlapa

  • stomatologia zachowawcza
  • stomatologia estetyczna szczególnie adhezyjna rekonstrukcja zębów
  • endodoncja stomatologiczna
  • pedodoncja
  • protetyka stomatologiczna
  • chirurgia stomatologiczna

Życiorys

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Swoją karierę zawodową rozpoczynał pracując jako asystent w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej macierzystej uczelni pod kierunkiem prof.dr.hab.n.med. Leszka Ilewicza. Dalszą ścieżką kariery zawodowej była praca w zachodnich ośrodkach stomatologicznych m.in. jako asystent na Uniwerystecie w Wurzburgu. Planując założenie samodzielnej praktyki stomatologicznej odbył dwuletni staż w prywatnej klinice w Miltenbergu.
W ramach doskonalenia swoich umiejętności odbył 3-letni kurs adhezywnej rekonstrukcji estetycznej zębów odcinków przedniego i bocznego na Uniwerytecie w Zurichu w Zakładzie prof.Lutz’a oraz szereg kursów z zakresu protetyki stomatologicznej, zaopatrzeń stałych i ruchomych m.in.: na Uniwesytetach w Stuttgardzie, Monachium, Kolonii, Wurzburgu, Franfurcie nad Menem, Wiedniu, Zurychu i Bernie. Chcąc zapewnić swoim pacjentom jak najlepszą opiekę dr Andreas Hatlapa systematycznie brał udział w kursach klinicznych wielu prywatnych centrów stomatologicznych w Europie oraz w wielu międzynarodowych sympozjach i konferencjach naukowych z zakresu stomatologii i implantologii stomatologicznej m.in. w Santa Barbara w USA, we Frankfurcie nad Menem, w Zurychu, Wiedniu i Warszawie.
W wyniku wieloletniej współpracy ze szwajcarską firmą Ivoclar został wybrany do samodzielnego prowadzenia teoretyczno-praktycznych kursów w zakresie adhezji materiałów kompozytowych tej firmy na terenie Polski, Niemiec i Austrii.
Dr Andreas Hatlapa specjalizuje się w adhezyjnej rekonstrukcji estetycznej, leczeniem, z dużymi sukcesami, skomplikowanych przypadków protetycznych.
Należy dodać, iż doświadczenie dr Hatlapy wzbogacone jest przez zdobyte przez niego przed studiami wykształcenie technika dentystycznego.

 

 

Umów się na wizytę telefonicznie

664 06 43 32
12 638 36 42
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:30 - 19:30
sobota: 8:30 - 14:00

Zobacz jak dojechać

DENTIMA
Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI