Teeth whitening

Wybielanie zębów – Kraków – Bronowice

O pięknym, białym i zdrowym uśmiechu – synonimie szczęścia i sukcesu w obecnych czasach – marzy prawie każdy z nas. Taki uśmiech dodaje nam nie tylko urody i uroku osobistego, ale dzięki temu, że częściej się uśmiechamy, również pewności siebie i lepsze samopoczucie.

Niestety codziennie spożywana kawa, herbata, kolorowe napoje, codziennie wypalane papierosy powodują stopniowe szarzenie zębów. Przebarwione zęby, szczególnie przednie, mogą stanowić poważny problem estetyczny i sprawiać, że będziemy uśmiechać się znacznie rzadziej niż byśmy tego chcieli. Można jednak skutecznie poprawić kolor zębów za pomocą specjalnych preparatów podczas zabiegu wybielania zębów. W SCS Dentima proponujemy dwie metody wybielania zębów:

 • wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym,
 • wybielanie zębów nakładkowe (nocne) przez pacjenta w domu.

Najlepszą metodę dla pacjenta dobiera stomatolog po sprawdzeniu stanu zębów pacjenta.

Wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Jest to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda wybielania zębów, uważana obecnie za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób wybielania. Została zastosowana u ponad miliona pacjentów.

Przebarwienia zdobywane latami, które weszły głębiej w strukturę zęba i nie dają się wyczyścić tradycyjnymi metodami domowymi, znikają zaledwie w 30 – 45 minut w gabinecie stomatologicznym, umożliwiając rozjaśnienie zębów od 5 do 14 odcieni – rezultaty są lepsze o 30% od wybielania nakładkowego i zdecydowanie lepsze od innych systemów. Efekt wybielania utrzymuje się do 2 lat, zależnie od sposobu odżywiania i indywidualnych predyspozycji.

Wybielanie zębów lampą Beyond – jak przebiega zabieg?

Zabieg trwa około godziny. Najpierw oczyszcza się zęby szczoteczką, następnie zabezpiecza się dziąsła specjalnym światłoutwardzalnym żelem przed działaniem preparatu wybielającego. Następnie osusza się zęby, nakłada środek wybielający na ok. 5-15 minut i naświetla się lampą przyspieszającą wybielanie. Nałożenie środka można powtórzyć na tej samej wizycie aż trzykrotnie. Przez około 2 tygodnie kolor stabilizuje się i ustala się ostateczny efekt, dlatego wskazana jest tzw. „biała dieta” – czyli unikanie kawy, herbaty, papierosów, czerwonego wina, ciemnych soków.

Wybielanie zębów lampą Beyond – przykładowe zdjęcia Naszych Pacjentów przed i po zabiegu:

Wybielanie zębów nakładkowe (nocne) przez pacjenta w domu

Do wybielania domowego stosuje się preparaty o mniejszym stężeniu, w zależności od wrażliwości pacjenta i oczekiwanych efektów. Pacjent otrzymuje wykonane przez technika indywidualne nakładki, wykonane na podstawie wcześniej pobranych wycisków. W tych nakładkach umieszcza się środek wybielający i zakłada najczęściej na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Z założoną nakładką nie wolno jeść, pić, ani palić papierosów. Taka kuracja trwa około dwóch tygodni, ale efekt jest widoczny już po dwóch aplikacjach.
Po wybielaniu domowym również obowiązuje „biała dieta” przez 2 dni. Pacjent może powtórzyć kurację na tych samych nakładkach po 6 miesiącach, zazwyczaj wystarczają wtedy 1-2 aplikacje aby osiągnąć pożądany efekt.

Wybielanie zębów – wskazania

 • przebarwienia wewnętrzne i zewnętrzne zębów,
 • naturalny żółtawy odcień zębów,
 • chęć poprawy estetyki uśmiechu i estetyki twarzy.

Sprawdź równieź: rentneg zębów Kraków

Wybielanie zębów – przeciwwskazania czasowe

 • kobiety w ciąży,
 • kobiet karmiące,
 • niewyleczone ubytki próchnicowe,
 • nasilona nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne,
 • uczulenie na preparaty wybielające,
 • mocne przebarwienia tetracyklinowe ze względu na trudność w uzyskania satysfakcjonującego końcowego efektu estetycznego.

Należy pamiętać, że niezależnie od wybranej metody wybielaniu nie ulegają nigdy wypełnienia, korony, mosty i licówki porcelanowe.

Umów się na wizytę telefonicznie

664 06 43 32
12 638 36 42
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 14:00

Zobacz jak dojechać

DENTIMA
Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI