Gwarancja

Gwarancja

Często na zakończenie leczenia, a czasem nawet przed jego rozpoczęciem, zadają Państwo przynajmniej jedno z poniższych pytań:

“Ile to wytrzyma?”
“Ile na to jest gwarancji?”
“Czy do końca życia, a przynajmniej na 20 lat to wystarczy?”

Wtedy zawsze pojawia się problem z konkretną odpowiedzią, ponieważ pojęcie gwarancji w medycynie, a więc również i w stomatologii nie istnieje. Żaden lekarz nie może zagwarantować w indywidualnym przypadku, że nawet najlepsza sprawdzona i naukowo wielokroć udokumentowana terapia będzie zakończona w każdym przypadku powodzeniem. Nawet wykorzystując przy tym najlepszą wiedzę, umiejętności, możliwe środki lecznicze i dochowując szczególnej staranności leczenia.

Najwyższa staranność

W gabinetach dentystycznych SCS Dentima dążymy przede wszystkim do perfekcji oraz satysfakcji Państwa z leczenia i jego efektów. Pracujemy z pasją i zamiłowaniem do stomatologii, dlatego naszym celem jest osiągnięcie jak najlepszych efektów leczenia. Możemy więc zapewnić, że w trakcie leczenia dochowaliśmy najwyższej staranności i podczas przeprowadzania zabiegów zastosowaliśmy jak najlepsze, możliwe dla nas w danej chwili metody leczenia. Jeżeli natomiast cokolwiek działoby się po zakończeniu leczenia, służymy oczywiście w każdym momencie naszą stomatologiczną pomocą.

Wiele zależy od Pacjenta

Powodzenie każdego zabiegu stomatologicznego, począwszy od założenia zwykłego wypełnienia, a skończywszy na leczeniu implantoprotetycznym, zawsze zależy od utrzymywania przez Państwa prawidłowego stanu higieny jamy ustnej. Dlatego należy pamiętać, że po zakończeniu leczenia rola lekarza nieco maleje, ale za to znacznie wzrasta rola Państwa – od Państwa w dużej mierze zależy, jak długo dane leczenie będzie Państwu służyć. Bardzo istotne znaczenie mają tu zabiegi higieniczne przeprowadzane po każdym posiłku – szczotkowanie, nitkowanie oraz wykonywaniu innych specjalnych zabiegów poleconych w indywidualnym przypadku przez lekarza.

W powodzeniu leczenia stomatologicznego zawsze ma też znaczenie ogólny stan Państwa zdrowia – niektóre choroby niekorzystnie wpływają na stan jamy ustnej, szczególnie dziąseł, co może przyczyniać się m.in. do skrócenia czasu użytkowania uzupełnień protetycznych.

Powodzenie zabiegów stomatologicznych jest też uzależnione od stanu Państwa uzębienia. Stąd istotne jest zrealizowanie w odpowiednim czasie proponowanego przez lekarza stomatologa planu kompleksowego leczenia stomatologiczno-protetycznego. Prawidłowo odbudowane pełne łuki zębowe są podstawą sukcesu każdego leczenia.

Wizyty kontrolne

Istotne są również okresowe wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym co 6 miesięcy, w trakcie których poleca się wykonać badanie kontrolne pod kątem rozwoju próchnicy zębów, chorób dziąseł i przyzębia, a także zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów i fluoryzacji. W ten sposób dzięki profilaktyce stomatologicznej mogą Państwo zapobiec wielu schorzeniom.

Serdecznie zapraszamy.

Umów się na wizytę telefonicznie

664 06 43 32
12 638 36 42
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:30 - 19:30
sobota: 8:30 - 14:00

Zobacz jak dojechać

DENTIMA
Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI