Bezbolesne znieczulenie komputerowe The Wand

Bezbolesne znieczulenie komputerowe The Wand Plus i The Wand STA – Kraków – Bronowice

The_WandBadania naukowe wykazały, że podawanie znieczulenia tradycyjną strzykawką jest nieprzewidywalne i może być niebezpieczne dla pacjenta. Dzięki zastosowaniu fizjologicznej prędkości podawania bezbolesne znieczulenie komputerowe The Wand pozwala na zminimalizowanie ryzyka tzw. wstrząsu będącego skutkiem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej fizjologicznie dawki znieczulenia lub podanie płynu znieczulającego do naczynia krwionośnego.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe The Wand jest to urządzenie do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny. Służy do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii.

Ze względu na swoją konstrukcję (ścięcie pod kątem) igła tradycyjnej strzykawki potrafi oddalić się od zamierzonego celu nawet o 5 mm. Dlatego tzw. znieczulenia przewodowe często bywają mało precyzyjne, a co za tym idzie mniej skuteczne. Jak podają badania naukowe co najmniej 25% znieczuleń przewodowych jest niefektywnych. W urządzeniu The Wand™ specjalna konstrukcja aplikatora oraz zmodyfikowana technika podawania eliminują te niedogodności.

Podawanie znieczulenia w The Wand™ jest bezbolesne dla pacjenta, ponieważ The Wand™ podaje płyn znieczulający bardzo wolno – pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem jak w klasycznych strzykawkach, co eliminuje uczucie rozpierania płynu znieczulającego rozrywającego tkanki i bólu. Komputer dozuje podawany płyn z precyzją, która jest nieosiągalna przy ręcznym podawaniu. Konstrukcja umożliwia wykonywanie znieczuleń nie powodujących efektu „skurczu twarzy” oraz zniekształceń rysów twarzy spowodowanych działaniem środka znieczulającego. Bezbolesne znieczulenie komputerowe The Wand jest bardzo lubiane przez pacjentów, szczególnie tych najmłodszych.

Umów się na wizytę telefonicznie

664 06 43 32
12 638 36 42
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 14:00

Zobacz jak dojechać

DENTIMA
Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI