Diagnodent pen

Diagnodent pen – Kraków – Bronowice

DiagonodentDiagnodent pen jest laserem diagnostycznym do prostego, szybkiego, bezbolesnego i nie uszkadzającego tkanek zęba badania próchnicy, służącym do wykrywania wczesnych zmian patologicznych w strukturach twardych tkanek zęba na powierzchniach stycznych, zgryzowych i gładkich. Zmiany te dotyczą ognisk demineralizacji i zmian w szkliwie i zębinie, wczesne zmiany próchnicowe typu plama próchnicowa na powierzchniach gładkich, jak i w bruzdach zębów.

Diagnodent pen pozwala na rozróżnienie zmian odwracalnych od nieodwracalnych oraz na kontrolę szczelności brzeżnej wypełnień. Wczesne wykrycie z kolei umożliwia minimalnie inwazyjne leczenie próchnicy i zachowanie jak największej ilości tkanek zęba. Wysoka skuteczność urządzenia, około 90%, pozwala na wykrycie już najmniejszych defektów, np. ognisk demineralizacji, czy próchnicy w fazie początkowej. Dla porównania skuteczność innych metod diagnostycznych w wykrywaniu wczesnych faz rozwoju próchnicy, wynosi dla lusterka i zgłębnika – 12%, dla zdjęcia rtg – 15-45%.

Zdemineralizowana tkanka zęba i bakterie zaczynają wydzielać fluorescencję o długości fali pomiędzy 650 i 800 nm poddane naświetlaniu światłem o długości fali 550 – 670 nm. Diagnodent pen pracuje światłem o długości fali 655 nm. Naświetlanie jest realizowane poprzez laser, z którego promień jest przenoszony przez światłowód do końcówki. Zmieniona pod względem mineralizacji tkanka zęba zaczyna wydzielać fluorescencję. Fluorescencja jest wychwytywana przez końcówkę i przesyłana do komórki światłoczułej gdzie następuje jej interpretacja. Wynik jest wyświetlany na ekranie oraz podawane poprzez sygnał akustyczny – mogą być więc monitorowane również przez pacjenta.

Umów się na wizytę telefonicznie

664 06 43 32
12 638 36 42
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:30 - 19:30
sobota: 8:30 - 14:00

Zobacz jak dojechać

DENTIMA
Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI