Blog

Niewidzialny aparat ortodontyczny

Postęp w stomatologii sprawił, że co rusz pojawiają się nowe, doskonalsze technologie, które wykorzystują postęp technologiczny. Dzięki temu możliwości leczenia zębów są o wiele większe niż jeszcze kilka lat temu.

Proste zęby

Coraz większym powodzeniem cieszy się korzystanie z usług ortodonty, który pomaga nam osiągnąć efekt prostych zębów. Natura jest taka, że nie każdy ma ładny, prosty zgryz, jednak dzięki pomocy ortodoncji, możemy go osiągnąć. Dla osób, które nie chcą prezentować w uśmiechu charakterystycznych drucików aparatu ortodontycznego istnieją obecnie dwa rozwiązania, które pomogą tego uniknąć.

Aparat lingwalny

Aparat ortodontyczny lingwalny różni się od tradycyjnego aparatu tym, że mocowany jest on od wewnętrznej strony zębów. Jest to jednak rozwiązanie rzadziej stosowane ze względu na brak doświadczenia ortodontów w tej kwestii, a także na wysoką cenę zamków w aparacie.

Aparat nakładkowy

Innym rodzajem aparatu ortodontycznego, który mogą stosować osoby dbające o estetykę uśmiechu jest aparat nakładkowy. Jest to aparat ruchomy, który ma charakter wyjmowanej szyny, noszonej na zębach przez kilkanaście godzin dziennie. Proces prostowania zębów zachodzi stopniowo i wymaga kilkukrotnej wymiany aparatów. Aparat ten stosowany jest przy prostych do korygowania wadach zgryzu.