Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo - Dentima Specjalistyczne Centrum Stomatologii Kraków BronowiceBezpieczeństwo zabiegów jest dla nas bardzo ważne. Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów w naszych gabinetach dentystycznych w przykładamy szczególną wagę do procesów dezynfekcji i sterylizacji. Jeśli jest to tylko możliwe stosujemy materiały jednorazowe. Dzięki temu mogą Państwo czuć się w naszych gabinetach dentystycznych bezpiecznie i zaufać przestrzeganym przez nas procedurom.

Nasze gabinety dentystyczne posiadają osobną sterylizatornię wyposażoną w nowoczesny sprzęt z certyfikatami CE do przeprowadzania procesów dezynfekcji i sterylizacji narzędzi. Dezynfekcja przeprowadzana jest w specjalnych pojemnikach przy pomocy różnych, zależnie od rodzaju dezynfekowanych narzędzi, preparatów dezynfekcyjnych.

Dysponujemy również termodezynfektorem, w którym przeprowadzamy wstępną dezynfekcję w wysokiej temperaturze z udziałem ultradźwięków.

Po procesie dezynfekcji narzędzia są ostatecznie myte, suszone, dzięki zgrzewarce hermetycznie zamykane w specjalistyczne opakowania papierowo-foliowe wraz ze wskaźnikami potwierdzającymi przebieg procesu. Następnie poddawane są procesowi sterylizacji w autoklawie w najwyższej możliwej temperaturze. Dodatkowo do procesu sterylizacji stosowana jest tylko wodę destylowaną w specjalistycznej destylarce medycznej bezpośrednio przed procesem.

Każdy zestaw narzędzi umieszczony w jednorazowym rękawie papierowo-foliowym posiada osobny wskaźnik potwierdzający prawidłowy przebieg procesu sterylizacji. Po użyciu zestawu do zabiegu wskaźnik ten wklejany jest do indywidualnej karty pacjenta.

Dodatkowo gabinety dentystyczne zainstalowana jest przepływowa lampa bakteriobójcza Kover w celu dezynfekcji powietrza z pyłów drobnocząsteczkowych skażonych bakteriami, wirusami i grzybami. Oprócz tego, że stosowane są codziennie na koniec pracy, to w określonych przypadkach wykorzystywane są podczas pracy z pacjentem bez szkodliwego wpływu na przebywające przy nich osoby.

Umów się na wizytę telefonicznie

664 06 43 32
12 638 36 42
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:30 - 19:30
sobota: 8:30 - 14:00

Zobacz jak dojechać

DENTIMA
Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI