Blog

Piękny uśmiech poprawi wygląd twarzy

Wiele osób nie lubi się uśmiechać, ponieważ wygląd ich zębów pozostawia wiele do życzenia. Piękny uśmiech jest naturalną ozdobą twarzy, dlatego warto zadbać o to, by nasze zęby wyglądały pięknie.

Licówki poprawią wygląd zębów

Jednym ze sposobów na poprawę uśmiechu są licówki. Te cieniutkie płatki porcelany nakleja się na licową, czyli przednią część zębów widocznych w uśmiechu. Dzięki temu zęby zyskują jednorodny wygląd. Licówki stosuje się zwłaszcza przy korekcji zębów uszczerbionych, przebarwionych, a także w zniwelowaniu diastemy, czyli szpary pomiędzy zębami. Przed nałożeniem licówek konieczne jest lekkie zeszlifowanie zębów, choć coraz częściej dentyści proponują licówki nie wymagające szlifowania.

Wybielanie zębów

Kolejnym sposobem na poprawę wyglądu zębów jest ich wybielanie. Zabieg ten można przeprowadzić w wielu gabinetach dentystycznych, a także i w domu, jeżeli wybierzemy wybielanie metodą nakładkową. Warto pamiętać, że przed wybielaniem zębów należy wyleczyć wszystkie ubytki w zębach. Wybielanie zębów przeprowadzone w gabinecie dentystycznym jest zabiegiem bezpiecznym i łatwym sposobem na poprawę estetyki uśmiechu.

Korony i mosty

Braki zębowe są również przyczyną kompleksów wielu osób. Warto pamiętać, że wszystkie braki zębowe należy uzupełnić. Z tego względu warto skorzystać z osiągnięć protetycznych, takich jak mosty i korony protetyczne. W przypadku wystąpienia całkowitego bezzębia możliwa jest odbudowa warunków zębowych w oparciu o implanty zębowe.