Blog

Implanty zębowe – co warto na ich temat wiedzieć?

Jakie są sposoby na to, aby skutecznie radzić sobie z ubytkami w zębach? Wiele oczywiście zależy od tego, o jak dużych ubytkach mówimy. Jeśli to pojedyncze zęby, rozwiązaniem może być chociażby wstawienie mostów protetycznych. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy ubytki są duże, a lekarz protetyk zupełnie nie ma na czym oprzeć filarów mostu protetycznego? W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie implantów.

Czym dokładnie są implanty zębowe?

Zanim szczegółowo wyjaśnimy, jak zakłada się implanty zębowe, warto dowiedzieć się, czym one dokładnie są. Najprościej rzecz ujmując, implanty zębowe, to sztuczne korzenie, które zakładane są w celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Wykonywane są one najczęściej z tytanu, ale coraz większą popularność zyskują implanty cyrkonowe. To, co jest ważne, to że liczba implantów, które zostaną nam założone, zawsze musi równać się liczbie ubytków w naszym uzębieniu. Nigdy nie wstawia się mniej lub więcej implantów.

Dlaczego warto zdecydować się na założenie implantów ?

To, co jest bardzo ważne, kiedy mówimy o założeniu implantów, to przede wszystkim ich trwałość. Prawdą jest bowiem, że dobrze założony implant, to taki, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale też laik nie będzie w stanie odróżnić go od naturalnych zębów. Co więcej, implanty zębowe stanowią doskonałą alternatywę jeśli chodzi np. o założenie protezy. Mimo wysokich kosztów związanych z założeniem implantów, coraz więcej osób decyduje się na ich założenie. Jednym z głównych czynników, które ostatecznie o tym decydują, jest fakt, że implanty zębów są trwałe i nierzadko służą nam przez wiele, długich lat.

Jak zatem bardzo dobrze widać, wcale nie musimy godzić się na to, aby nasz uśmiech był szpecony przez powstałe ubytki. Jest bardzo dużo, różnego rodzaju sposobów na to, aby skutecznie sobie z tymi ubytkami radzić. Implanty zębowe, to zaledwie jedna, z bardzo wielu możliwości.